Który wybrać? Który notiOne będzie dla mnie najlepszy?

W naszej ofercie znajdują się najpopularniejsze i sprawdzone lokalizatory polskiej firmy notiOne.

Oferujemy cztery rodzaje lokalizatorów polskiej produkcji i postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania rodzące się w głowie podczas myśli o ich zakupie.

Ten artykuł zdecydowanie pomoże w dobraniu rodzaju lokalizatora do Twoich potrzeb!

 

Na początek parę zdań o każdym z dostępnych lokalizatorów.

notiOne Go! - sprawdzony lokalizator, posiadający przychylne opinie i najczęściej kupowany. Nie posiada karty SIM przez co zapewnia anonimowość, lokalizator notiOne Go! działa w oparciu o technologię Bluetooth - nie posiada odbiornika GPS.

Potrafi jednak namierzyć zgubę nie tylko w zasięgu sygnału Bluetooth (ok. 90 m), ale i na drugim końcu Polski. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu sieci telefonów pośredniczących, które wyłapują sygnał z lokalizatora i przekazują go na telefon Odbiorcy. 

Obecnie w Polsce jest łącznie ponad 2 miliony użytkowników aplikacji notiOne i aplikacji współpracujących z systemem notiOne. Dzięki nim, informacja o lokalizacji może być szybko przekazana na telefon nawet z bardzo dużych odległości.

Małe rozmiary ułatwiają schowanie niemal niewidoczne w samochodzie lub w portfelu, ale urządzenie można również również wygodnie przypiąć do kluczy lub do obroży psa.

Dostępny jest w czterech wariantach kolorystycznych - czarny, niebieski, biały oraz malinowy.

 

notiOne Opaska - urządzenie jest zasadniczo takie same jak w przypadku notiOne Go!

Funkcjonalność również jest dokładnie taka sama, natomiast jest ono w formie wygodnej opaski na rękę.

Wygląd opaski sportowej bądź zegarka smart - nie rzuca się w oczy.

Wygodne, trwałe i hipoalergiczne zapięcie z elastycznego gumowego materiału jest niezwykle odporny na uszkodzenia.

Sprawdzi się gdy chcemy mieć kontrolę nie mając w zasięgu wzroku osób potrzebujących opieki - dzieci, młodzież bądź osoby starsze. Dostępne w dwóch rozmiarach - rozmiar S, oraz rozmiar L i w jednej uniwersalnej kolorystyce - połączenie opaski o kolorze niebieskim z białym urządzeniem. 

 

notiOne GPS - nowość - jednak bardzo dopracowana, świetny stosunek ceny do możliwości. W celu określenia pozycji urządzenie korzysta z satelitów systemu GPS (GSM/GPRS klasy 12).

Posiada wbudowaną kartę SIM z dożywotnią transmisją danych.

Urządzenie wyposażone w pojemną baterię (2800mAh) - pełne naładowanie baterii pozwala na przesyłanie informacji o pozycji nawet do 700 razy.

Lokalizator GPS jest wodoodporny - nie trzeba się martwić o wytrzymałość na warunki atmosferyczne i można montować urządzenie również na zewnątrz.

Dostępny w uniwersalnej, czarnej kolorystyce - dzięki temu dużo łatwiej ukryć lokalizator, a zamontowany nie będzie rzucał się w oczy. 

 

notiOne GPS PLUS - rozszerzona wersja wymienionego wyżej lokalizatora.

Oprócz tej funkcjonalności jaka jest w podstawowej wersji (GPS), w tej jest zdecydowanie bardziej zaawansowana konfiguracja (można dopasować częstotliwość aktualizacji w zależności od swoich potrzeb np. co 10 sek, 1 min, 10 min, 1h, 6h, 24h.), alert kradzieżowy (powiadomienie, gdy urządzenie wejdzie w ruch), dłuższa historia lokalizacji (30 dni) oraz co najważniejsze - roaming zagraniczny (kraje europejskie) co doskonale się sprawdzi w podczas podróżowania.

Wystarczy zamontować lokalizator (uchwyt do dyskretnego montażu znajduje się w zestawie) przy obiekcie, który chcielibyśmy monitorować. W tym wariancie dodatkowo znajduje się ochronne silikonowe etui.

 

 Tabela porównawcza:

Model Link/ID w sklepie Komunikacja Zasięg Abonament Alarm kradzieżowy Wodoodporność Karta SIM  Zasilanie Czas działania Akcesoria
notiOne Go! 4602 Bluetooth 4.0+ Low Energy Do 90 metrów+ 2 mln telefonów pośredniczących NIE NIE TAK BRAK Wymienna bateria CR2032 Na jednej baterii działa około rok Wytrzymałe mocowanie
notiOne opaska 5565/5555 Bluetooth 4.0+ Low Energy Do 90 metrów+ 2 mln telefonów pośredniczących NIE NIE TAK BRAK Wymienna bateria CR2032 Na jednej baterii działa około rok Opaska na rękę
notiOne GPS 5566 GSM/GPRS klasy 12 Wybrany kraj z możliwością rozszerzenia NIE NIE TAK WBUDOWANA Wbudowany akumulator 2800mAh  od kilku dni do kilkudziesięciu tygodni na jednym naładowaniu Uchwyt do montażu
notiOne GPS PLUS 5569 GSM/GPRS klasy 12 Roaming zagraniczny (kraje europejskie) NIE TAK TAK WBUDOWANA Wbudowany akumulator 2800mAh  od kilku dni do kilkudziesięciu tygodni na jednym naładowaniu Silikonowe etui, uchwyt do montażu

 

Podsumowując, jeżeli potrzebujesz urządzenia do lokalizacji przedmiotów będących w pobliżu (ok. 90m) np. portfela, kluczy, bądź przypiąć do obroży psa w celu otrzymania powiadomienia gdy obiekt się oddali - wybierz notiOne Go!

Jeśli ta funkcjonalność Ci odpowiada, lecz chcesz, by lokalizator był cały czas przy osobie, której pozycję chcesz monitorować i mieć pod kontrolą - wybierz notiOne w formie opaski w rozmiarze S, lub w rozmiarze L.

Jeżeli pragniesz więcej pomyśl o zakupie notiOne GPS - w podróży sprawdzi się idealnie - dzięki niemu Twój bagaż tak łatwo nie zginie, a jeśli nawet to szybko się odnajdzie.

Możesz też zamontować lokalizator w samochodzie lub przy rowerze i utrudnić potencjalnemu złodziejowi pracę. Oczywiście to wszystko zadziała jak użytkujesz i podróżujesz po Polsce.

Jeżeli potrzebujesz jeszcze więcej, podróżujesz po wielu krajach, chcesz mieć większą kontrolę nad możliwościami swojego lokalizatora oraz potrzebujesz funkcji takich dłuższa historia zapisu i alert kradzieżowy powinieneś zdecydować się na notiOne GPS PLUS